Na jakie zabiegi medycyny estetycznej warto zdecydować się po 40-stce?

Nie da się ukryć, że absolutnie każda kobieta chce jak najdłużej zatrzymać czas, który nieubłagalnie upływa. Z pewnością po 40 roku życia panie z łatwością dostrzegają w swoim wyglądzie pewne zmiany. Pojawiają się bowiem pierwsze zmarszczki, które są wynikiem ubytków w produkcji i syntezie kolagenu, a także skóra traci jędrność oraz dawną elastyczność. Wówczas panie starają się zapobiec procesom starzenia- choć są one całkowicie naturalne- przy pomocy różnorodnych kosmetyków. Niemniej jednak nie okazują się one aż tak skuteczne i trzeba sobie jasno powiedzieć, że pewnych zmian nie da się po prostu cofnąć właśnie odpowiednio dobranych kosmetyków. Jeśli jednak panie po 40 roku życia chcą o siebie odpowiednio zadbać i co najważniejsze, chcą zapobiec procesom starzenia, mogą one skorzystać z dobrodziejstwa medycyny estetycznej. Jakimi zabiegami warto się zainteresować?

Świeże spojrzenie dzięki zabiegowi na opadające powieki

Nasze oczy, a raczej powieki, które je osłaniają są najbardziej narażone na przyspieszone procesy starzenia. Głównie wynika to z faktu, że skóra na powiekach jest wyjątkowo cienka i delikatna. To właśnie tam najczęściej dochodzi do rozluźnienia włókien kolagenowych, a w efekcie nasze górne powieki tracą swoją elastyczność. Dochodzi więc do ich opadania, a nasze spojrzenie traci dawną młodość i świeżość. Nasze oczy stają się małe i wyglądają na nieco zapadnięte. Jednak na opadające powieki zabieg staje się prawdziwym lekarstwem. Jest to jedno z największych dobrodziejstw medycyny estetycznej, z którego panie po 40 roku życia mogą skorzystać. Plastyka i korekcja powiek z pewnością jest nieco inwazyjnym zabiegiem, jednak jej efekty mogą być absolutnie spektakularne. Tuż po wygojeniu się powiek nasze spojrzenie odzyska dawny blask oraz uwodzicielskość.

Zbędne owłosienie? To nie problem!

W organizmie kobiet po 40 roku życia zachodzą ogromne zmiany- również te hormonalne. Wobec tego, choć nie dotyczy to wszystkich kobiet- to większość z nich może borykać się z problemem nadmiernego owłosienia. Co więcej, nie jest tu mowa o włoskach na nogach czy w okolicy bikini. Niechciane włoski mogą pojawić się bowiem w okolicy górnej wargi czy co gorsza na brodzie. Jednak epilacja laserowa staje się jednym z lepszych rozwiązań, jakie zostało zadedykowane kobietom nie tylko po 40-stce, ale także w każdym wieku. Dzięki temu zabiegowi można na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia i cieszyć gładką skórą, która dodatkowo przez cały czas będzie wolna od podrażnień.

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Treści na 123
Poznaj naszą redakcję

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie