W co warto wyposażyć laboratorium?

Laboratoria to jedne z bardziej szczególnych i wyjątkowych placówek. Pracownicy tam praktycznie każdego dnia mają kontakt z niebezpiecznymi substancjami i narażają często swoje własne zdrowie oraz życie. Warto jednak zauważyć, że laboratoria spełniają niezwykle ważną rolę. Choć zwykle kojarzymy je tylko i wyłącznie z odczynnikami chemicznymi, to jednak trzeba sobie śmiało powiedzieć, że nie jest to jedyna kwestia, którą się one zajmują. W laboratorium bada się chociażby próbki pobrane od pacjentów, czy opracowuje się składy nowych lekarstw i medykamentów, które mogą uratować nam życie. Rola jaką laboratoria spełniają jest więc prawdziwie nieoceniona. Mimo wszystko warto zauważyć, że pracownicy w laboratorium nie mogliby spełniać swoich zadań i wykonywać swoich obowiązków, gdybyśmy tylko nie zadbali o odpowiednie wyposażenie placówki. Wobec tego, co z pewnością powinno znaleźć się w profesjonalnym laboratorium?

Dygestorium laboratoryjne- podstawowy sprzęt każdej placówki laboratoryjnej

Dygestoria laboratoryjne śmiało można wymienić jako jeden z pierwszych i jednocześnie najważniejszych sprzętów, jakie powinny się znaleźć w profesjonalnym laboratorium. Tak naprawdę, to od niego będzie zależało nie tylko przeprowadzenie badań, ale także i wysoki standard bezpieczeństwa pracowników. Dygestoria to nic innego jak specjalne komory wyposażone w szklane drzwiczki, w których z kolei znajdują się dwa otwory na ręce. Wszelakie doświadczenia przeprowadza się w jego wnętrzu, gdyż zamontowany jest tam zaawansowany system filtracyjny. Dzięki niemu opary i toksyny nie wydostają się na zewnątrz, a co za tym idzie pracownicy mogą ze spokojem wykonywać swoje obowiązki i nie narażać się przy tym na kontakt z chemikaliami. Najnowsze modele dygestoriów wyposażone są również w odpowiednie oświetlenie, a to z kolei jeszcze bardziej ułatwia wielu pracownikom zadanie.

Komory laminarne również się przydadzą w profesjonalnym laboratorium

Jeśli dygestorium laboratoryjne znajduje się już w danej placówce, to warto również zadbać o to, by stanęła obok niego komora laminarna. Z wyglądu niczym się ona od dygestorium nie różni, jednak sposób jej działania jest nieco odmienny. Okazuje się, że w jej wnętrzu przepływa powietrze jałowe, czyli pozbawione jakichkolwiek substancji czy też pyłków. W takiej komorze można więc przeprowadzać doświadczenia z uwzględnieniem pełnej sterylności. Takie komory mogą więc również okazać się jednym z niezbędnych elementów wyposażenia każdego, profesjonalnego laboratorium.

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Treści na 123
Poznaj naszą redakcję

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie