Świąteczne łóżko- jak je zaaranżować?

Nie da się ukryć, że praktycznie dla każdego z nas święta są jednym z najbardziej wyjątkowych okresów w roku. To właśnie wtedy mamy szansę na to, by spotkać się z całą rodziną i co najważniejsze, możemy się obdarować prezentami. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że na okazję świąt i sam czas świąteczny większość z nas czeka z niecierpliwością. Ulice miast zapełniają się świątecznymi dekoracjami, a my sami odczuwamy potrzebę wprowadzenia takiej podniosłej i urokliwej atmosfery do naszych domów i mieszkań. Zwykle najwięcej zmian można przeprowadzić w odniesieniu do naszej własnej sypialni. Nie potrzeba tam bowiem aż tylu dekoracji co w salonie, a spanie w świątecznym łóżku z całą pewnością będzie dla nas wyjątkowym doznaniem. Jednak w jaki sposób można sprawić, by nasza sypialnia, a dokładniej nasze łóżko również poczuły świąteczny klimat?

Odpowiednio dobrana pościel kluczem do świątecznego sukcesu!

Rozpoczynając wprowadzanie świątecznej atmosfery do naszej sypialni, analogicznie musimy zacząć od naszego łóżka. Dlaczego? Otóż śmiało można powiedzieć, że jest to centralny i najważniejszy mebel, który się w naszym wnętrzu znajduje. Co więcej, to jak wygląda nasze łóżko w znaczącym stopniu będzie wpływało także na to, jak prezentuje się nasza całościowa aranżacja. Wobec tego idealnym rozwiązaniem okaże się pościel świąteczna 140×200 lub w każdym innym rozmiarze, który idealnie dopasuje się do rozmiarów naszego łóżka. Warto jednak dobrze przemyśleć wybór takiej pościeli. Jeśli zdecydujemy się na taką, na której rzeczywiście widnieją tylko i wyłącznie same, świąteczne wzory, wówczas nie będziemy raczej mogli z niej skorzystać podczas innej okazji. Jeśli jednak wybierzemy np. pościel czerwoną z zielonym obramowaniem lub z pozłacanymi dekoracjami, wówczas wprowadzi ona do naszej sypialni pożądany, świąteczny nastrój, a jednocześnie będzie ona na tyle uniwersalna, że z powodzeniem wykorzystamy ją także podczas innego okresu w roku. Warto więc mieć to na uwadze.

Nie zapomnijmy o świątecznym prześcieradle!

Prześcieradła 180×200 czy w każdym innym rozmiarze, który będzie odpowiadał wymiarom naszego łóżka również powinny nawiązywać do świątecznej atmosfery. W tym wypadku jednak wystarczy tylko zadbać o ich odpowiednią kolorystykę, gdyż to głównie od niej będzie zależało to, jak nasze łóżko i dobrana do niego pościel będą się komponować. Warto więc kolory prześcieradła maksymalnie dopasować do koloru pościeli, a całość stworzy jednolitą, wyjątkową i świąteczną kompozycje w sypialni.

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Treści na 123
Poznaj naszą redakcję

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie