Czy zdobywanie wiedzy może być ciekawe? Poznaj Platformę Nauki!

Współczesna edukacja w dużym stopniu opiera się na Internecie – obejmuje ona nie tylko zajęcia przeprowadzane w trybie zdalnym, lecz także różnego rodzaju strony udostępniające materiały naukowe. Jedną z nich jest Platforma Nauki, czyli wyjątkowa oraz innowacyjna platforma VOD, na której można znaleźć filmy edukacyjne. Co ją wyróżnia i na czym polega jej niepowtarzalność?

Czym jest Platforma Nauki?

Najważniejszym aspektem każdej platformy edukacyjnej jest bez wątpienia rzetelność prezentowanych materiałów – Platformę Nauki tworzą pasjonaci zagadnień edukacyjnych związanych zarówno z historią,

jak i współczesnością polskiej nauki. Każda seria realizowana jest w oparciu o specjalistyczną wiedzę konsultantów naukowych, którzy odpowiadają za poziom merytoryczny udostępnianych treści. Ponadto projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a do grona jego partnerów nieustannie dołączają najlepsze uniwersytety w Polsce. Dzięki temu można w pełni polegać na informacjach i materiałach edukacyjnych, które prezentowane są na stronie.

Kto może korzystać z Platformy Nauki?

Dostęp do Platformy Nauki jest darmowy, a treści edukacyjne udostępniane są w formie usługi VOD

(wideo na życzenie). Bez obaw – strona nie jest przesiąknięta uciążliwymi reklamami czy wyskakującymi powiadomieniami nakłaniającymi do subsktrybcji. Zaprojektowana została tak, aby ze swobodą mogły korzystać z niej zarówno dzieci, jak i dorośli. Znajdują się na niej specjalnie przygotowane serie tematyczne obejmujące różne oblicza nauki, spośród których z łatwością można wybrać tę najciekawszą, która będzie w pełni odpowiadać indywidualnym zainteresowaniom.

Fenomen Platformy Nauki, czyli innowacyjne podejście do edukacji

Na czym właściwie polega fenomen Platformy Nauki? Przede wszystkim na sposobie prezentowania treści. Filmy, które dostępne są na stronie, realizowane są przy użyciu różnych metod twórczych. Przyjmują różne formy prezentacji – od wywiadów, przez animacje aż po fabularyzowane historie. Można śmiało stwierdzić, że odbiegają one od tradycyjnej konwencji, a to dzięki innowacyjnemu podejściu do edukacji – godnemu na miarę XXI w.

Przekazywanie nauki w sposób kreatywny i przede wszystkim interesujący jest sporym wyzwaniem, dlatego osoby tworzące Platformę Nauki podejmują je z ogromnym zaangażowaniem, a każda seria filmów jest unikatowa i niepowtarzalna. Jest to projekt, który wyróżnia się otwartością na różne tematy. Dzięki temu

stanowi świetne źródło informacji z zakresu pedagogiki, historii, współczesnych badań naukowych czy

osiągnięć ciekawych i inspirujących postaci. Na stronie znajdują się również treści, które uzupełniają każdy film opisując bohaterów odcinków.

Platforma Nauki jako pomoc dydaktyczna dla szkół

Faktem jest, że sposób przekazywania wiedzy decyduje o efektywności nauczania. Treści przedstawiane w formie video stanowią świetne i atrakcyjne rozwiązanie służące wsparciu systemu dydaktycznego. Co więcej – w tym roku Platforma Nauki została wzbogacona o nową funkcję, powstałą specjalnie z myślą o nauczycielach. Dzięki dedykowanym kontom możliwe jest tworzenie indywidualnych ścieżek edukacyjnych, organizowanie grup ćwiczeniowych oraz obserwowanie postępów swoich uczniów.

Platformę Nauki można opisać jednym słowem – „innowacja”. Jest to projekt, który odpowiada współczesnym formom nauczania oraz wymaganiom stawianym przez odbiorców.

Odwiedź naszą stronę platformanauki.pl

Pisanie jest Twoją pasją? Dbasz o dobry research, ciekawe teksty i poprawność językową?

Skontaktuj się z nami i dołącz do grona autorów chętnie czytanych treści. 

Podziel się ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Treści na 123
Poznaj naszą redakcję

Czas na rozwój
Porozmawiajmy o Twoim Biznesie